Volba motivu tetování

Každé tetování by mělo být originální a individuální, stejně jako každý člověk. I když tetování do určité míry podléhá módním trendům, mělo by si zachovat pro každého z nás svou jedinečnost. Proto je dobré promyslet svůj motiv dřív, než ve stresu těsně před tetováním.

Nabízím několik praktických a užitečných typů.

Umístění tetování – na skryté nebo viditelné místo?

Chcete mít tetování jen pro sebe, skryté a sami si rozhodnout komu a kdy jej ukážete.Nebo se Vám líbí viditelné tetování, neřešíte okolí a kdo chce ať si prohlíží. Raději chcete svůj motiv na místě kde si jej často můžete prohlížet, nebo zvolíte umístění kam sami bez zrcadla nevidíte, aby se Vám neokoukal.

Konkrétní význam pro Vás?

Tetování pro Vás může být jen ozdobným, zkrášlujícím doplňkem, který koresponduje s křivkami vašeho těla a dává jim vyniknou. Takové motivy mohou být např. u mužů tribaly, u žen ornamenty, doplněné třeba stylizovanými květy, krucánky… . Nebo můžete chtít v tetování mít zakomponovaný význam, který není čitelný na první pohled, např. motiv stylizovaný do ornamentu, kombinace objektů které mají pro Vás význam, zjednodušené symboly, … . Čím dál oblíbenější jsou konkrétní obrázky, často podle realistických fotografií, jako jsou zvířaty, květiny, portréty, … . Specifické jsou motivy tetování v určitém stylu, např. biomechanika, keltské a vikingské motivy, polynésie,…

Nápisy

Vybraný text by měl mít pro Vás význam. Nejčastější bývají různé citáty a motta. Někteří lidé si nechají text vytetovat v češtině, ale častější bývá angličtina a latina, také francouzština, němčina, španělština, italština, arabština, egyptské hieroglyfy, … . Pokud Vámi vybraný text není původní citát nebo motto, tím myslím napsaný nebo již přeložený v jazyce, který jste si vybrali, a pokud tento jazyk úplně neovládáte, je vhodné si text nechat přeložit někým, kdo tu řeč ovládá. Nedoporučovala bych překládat text v internetovém překladači, protože v takovém překladu se někdy vyskytuje nesprávná gramatika nebo je pozměněný význam. Tetovat nápis lze různými druhy písma, spoustu inspirace najdete např. na www.dafont.com nebo cs.fonts2u.com.

Barevnost tetování?

Záleží na Vašem vkusu jak složité a barevné Vaše tetování bude. Někdo má rád pestré barvy, jiný si na sobě cokoli barevného nedokáže představit, natož ztotožnit se s tím. Pouze černý obrázek často napovídá, že v jednoduchosti je síla, čistota a elegance. Stínování nabízí širší vyjadřovací škálu, může tetování zjemnit, prohloubit prostorovost a reálnost, může opticky zvětšit, zaplnit, vyřešit přechod z jednoho objektu k druhému, … . Barevné obrázky přidávají na reálnosti nebo naopak vyzdvihují důležitost, vyjadřují pocity a mají širší možnosti vyjádření a jsou nápadnější.

Šárka

Comments are closed.